Sport

Feronikeli, Prishtina dhe Llapi, synojnë fitore të reja në garën për titull

 

Kur kanë mbetur edhe shtatë ndeshje për t’u zhvilluar deri në fund të këtij edicioni, gara për titull dhe mbijetesë po bëhet edhe më interesante.

Në luftë për titull të kampionit në IPKO Superligën e Kosovës në futboll, kanë mbetur vetëm Feronikeli, Prishtina dhe Llapi, kurse pjesa tjetër, përjashtuar KEK-un, që ka rënë nga elita, janë në garë për t’i shpëtuar rënies.