Sport

Liverpooli pas Neresit

Foto: Reuters
 

Skuadra e Liverpoolit ka shprehur interesim për shërbimet e sulmuesit të krahut, David Neres që është pjesë e Ajaxit, përcjellë të enjten "ESPN".

Neres 22-vjeçar, këtë edicion po shkëlqen te Ajaxi dhe pëlqehet shumë nga trajneri i Liverpoolit, Juergen Klopp. Ky i fundit është i gatshëm të ofrojë të paktën 55 milionë euro dëmshpërblim për transferimin e brazilianit në fund të këtij edicioni, shkruan Koha Ditore.