Sport

“Goal”: Arsenali pa Xhakën është shumë më i dobët

“Goal”: Arsenali pa Xhakën është shumë më i dobët
Foto: Reuters
 

Mungesa e mesfushorit Granit Xhaka tek Arsenali po e bën këtë skuadër shumë më të dobët. Kështu shkruan mediumi “Goal” për reprezentuesin e Zvicrës që mungoi në humbjen e Arsenalit nga Evertoni në Premier Ligë.

“Topçinjtë” pësuan sot 1 me 0 duke mos e shfrytëzuar rastin për të mbajtur pozitën e tretë dhe distancën në garën për “Champions”. Ylli shqiptar mungoi për shkak të lëndimit.