1 perditesime
16:52

Ballkani fiton duelin me Flamurtarin

Me rezultat 2 me 0 Ballkani e ka mposhtur Flamurtarin në Superligën e Kosovës.

Falë kësaj fitoreje, Ballkani në pozitën e tetë ka 32 pikë, aq sa ka Trepça ’89 në të shtatin vend. Flamurtari mbetet i nënti me 29 pikë dhe rrezikon barazhin.

Image
16:21

Ballkani në epërsi prej dy golash ndaj Flamurtarit

Ballkani ka realizuar dy gola në fillim të pjesës së dytë për të kaluar në avantazh ndaj Flamurtarit në kuadër të xhiros së 26-të të Superligës së Kosovës.

Almir Ajzeraj realizoi i pari në minutën e 48-të pas asistimit të Bajram Nebijës, ndërsa dhjetë minuta pas tij Edvin Kuçi shënoi për 2 me 0.

Ndeshja mes këtyre dy skuadrave është duel i drejtpërdrejtë për shpëtim nga barazhi. Dy skuadrat para takimit kishin nga 29 pikë në pozitat tetë dhe nëntë, me pozitën tetë që shpëton nga barazhi.

Image