Sport

Lukaku mund të largohet nga Manchesteri

Lukaku mund të largohet nga Manchesteri
 

Sulmuesi belg Romelu Lukaku mund të largohet nga skuadra e Manchester Unitedit gjatë kësaj vere, ka thënë agjenti i tij, Federico Pastorella për "Sky Sports".

Pastorello ka pranuar se Lukaku ka dëshirë të bëjë karrierë edhe në Serie A, La Liga dhe Bundesligë, duke mos përjashtuar mundësinë e transferimit të tij një njërën prej këtyre ligave evropiane, transmeton Koha Ditore.