Chelsea e Tottenhami shënojnë fitore, vazhdojnë garën për top katërshe Foto: Reuters

Chelsea e Tottenhami shënojnë fitore, vazhdojnë garën për top katërshe

03 April 2019 22:43

Ekipet londineze Chelsea e Tottenhami kanë arkëtuar pikët e plota në javën e 22-të të Premier Ligës.

Chelsea arriti të mposhtë Brightonin me rezultat prej 3 me 0, transmeton Koha.net.

Golat në këtë takim i shënuan Giroud, Hazard, e Loftus-Cheek.

Derisa Tottenhami në sfidën tjetër e mposhti Crystal Palacen me rezultat prej 2 me 0.

Son Heung-Min dhe Eriksen shënuan golat e fitores për “Spursat”.

Tabela aktuale në Premier Ligë është kjo:

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme