Sport

Vendasit shënojnë fitore, Drenica e Gjilani ndajnë pikët

Vendasit shënojnë fitore, Drenica e Gjilani ndajnë pikët
 

Kanë përfunduar katër ndeshjet e para të kësaj jave në Superligën e Kosovës në futboll.

Takime tejet interesante u zhvilluan në Skenderaj, Mitrovicë dhe Podujevë, ndërsa në Gjilan, Drita nuk kishte probleme ta mposhtë skuadrën e fundit në tabelë KEK-un.