Mustafi kalon nga Messi te Mustafi për vetëm dhjetë sekonda

Mustafi kalon nga Messi te Mustafi për vetëm dhjetë sekonda

02 April 2019 09:25

Arsenali ka kaluar në pozitën e tretë të Premier Ligës me fitoren 2 me 0 ndaj Newcastlet të hënën. Në ndeshje u paraqit edhe mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi që për pak çaste ka marrë vëmendjen e të gjithëve.

Reprezentuesi i Gjermanisë, që është kritikuar shumë për performancën në Arsenal në sezonet e fundit, pati performancë të mirë në pjesën e dytë duke u nisur disa herë përpara për të përkrahur skuadrën në sulm.

Në një rast, ai kalon disa lojtarë të Newcastlet dhe niset nga krahu i djathtë në sulm. Pas një vrapimi të mirë, më pas Mustafi bën një prej harkimeve që s’i do askush.

Shumë tifozë kanë shkruar në rrjete sociale se “Mustafi u kthye nga superylli i Barcelonës, Lionel Messi te Mustafi në pak sekonda”, ndërsa të qeshura për harkimin ka pasur edhe sulmuesi i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang.

 

 

 

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme