Sport

Loriana vazhdon me medalje të artë rrugëtimin drejt kreut

Loriana vazhdon me medalje të artë rrugëtimin drejt kreut
 

Pas dy medaljeve të argjendta, ishte koha që Loriana Kuka të fitonte medalje të artë. Dhe të artën xhudistja 21-vjeçare e fitoi me stil.

Të dielën, në ditën e fundit të turneut Grand Prix në Tbilisi të Gjeorgjisë, Loriana Kuka doli e para në kategorinë deri 78 kilogramë. Ndonëse përballë kishte dy xhudiste me medalje nga kampionatet botërore, Loriana nuk pati konkurrente të madhe gjatë ditës, shkruan sot “Koha Ditore”.