Mali i Zi – Kosova mund të luhet pa shikues Foto: Reuters

Mali i Zi – Kosova mund të luhet pa shikues

26 March 2019 15:47

Komisioni Disiplinor i UEFA-s, sherri i shikuesve, të martën ka hapur procedurë disiplinore ndaj Federatës së Futbollit të Malit të Zi dhe në ndeshjen ndaj Kosovës mund ta luajë pa shikues.

Mali i Zi për dështim në organizim të ndeshjes ndaj Anglisë, akuzohet për vendosje të fishekzjarrëve, hedhje të gjësendeve, fyerje raciste, çrregullime të shikuesve si dhe bllokim të shkallëve të tribunave, transmeton KTV.

Vendimi nëse ndeshja kualifikuese për “Euro 2020” ndërmjet Malit të Zi dhe Kosovës, që zhvillohet më 7 qershor, do të luhet me shikues apo jo, nga Komisioni Disiplinor i UEFA-s, vendoset më 16 maj.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme