Shaqiri mungon në ndeshjet e Zvicrës për shkak të lëndimit Foto: Getty Images

Shaqiri mungon në ndeshjet e Zvicrës për shkak të lëndimit

18 March 2019 23:54

Ylli shqiptar i Zvicrës, Xherdan Shaqiri, është lënë jashtë ekipit zviceran për ndeshjet kualifikuese për Euro 2020 për shkak të një lëndimi.

Federata e Futbollit në Zvicër ka thënë se ai ka lëndim në ijë dhe kjo u vërtetua pas testimeve të hënën.

Ylli i Liverpoolit u largua nga kampi dhe nuk do të paraqitet të shtunën ndaj Gjeorgjisë e as edhe ndaj Danimarkës tre ditë më pas.

Shaqiri ka shënuar gjashtë gola në 28 paraqitje për Liverpoolin këtë sezon, por s’ka luajtur për ekipin e Kloppit që nga 24 shkurti.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme