Sport

Shaqiri mungon në ndeshjet e Zvicrës për shkak të lëndimit

Foto: Getty Images
 

Ylli shqiptar i Zvicrës, Xherdan Shaqiri, është lënë jashtë ekipit zviceran për ndeshjet kualifikuese për Euro 2020 për shkak të një lëndimi.

Federata e Futbollit në Zvicër ka thënë se ai ka lëndim në ijë dhe kjo u vërtetua pas testimeve të hënën.