Sport

Katër shqiptarë te kombëtarja e Zvicrës, kthehet Mehmedi

Katër shqiptarë te kombëtarja e Zvicrës, kthehet Mehmedi
 

Trajneri i Kombëtares së Zvicrës, Vladimir Petkoviq, të premten e ka bërë publike listën e lojtarëve për dy ndeshjet e para eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Pjesë e ekipit të Zvicrës janë katër futbollistë shqiptarë, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Albian Ajeti dhe Admir Mehmedi. Ky i fundit është kthyer pas një kohe të gjatë te Kombëtarja zvicerane, transmeton KTV.