Bale kthehet te Tottenhami? Foto: Reuters

Bale kthehet te Tottenhami?

13 March 2019 14:29

Spursat synojnë uellsianin, por vetëm në formë huazimi për një vit

Njëri nga humbësit më të mëdhenj, në rikthimin e Zidanet te Real Madridi, vlerësohet sulmuesi uellsian Garetjh Bale.

Francezi synon revolucion në skuadër dhe bale-i, nuk është nga të pëlqyerit e tij për sezonin e ri, shkruan gazeta AS.

E ardhmja e Balet, sipas gazetës është Premier Liga dhe ish-ekipi i tij Tottenham Hotspur, me kryetarin Daniel Levy, që dëshiron rikthimin e tij, transmeton koha.net.

Spursat nuk kanë para mjaftueshëm për ta blerë menjëherë, andaj ata synojnë ta kthejnë uellsianin në formë huazimi për një vit dhe për t’i paguar atij vetëm pagën vjetore prej 12 milionë eurosh.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme