Sport

Lojtarët e Kosovës shpërthejnë në kohën e duhur

Lojtarët e Kosovës shpërthejnë në kohën e duhur

Sinjalet më të mira të mundshme i ka pranuar nga një pjesë e lojtarëve të tij përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes. Muaji aktual vlerësohet me shumë peshë për përfaqësuesen e Kosovës në futboll për faktin se ajo nis një periudhë të re - atë të kualifikimeve për "Euro 2020".

Në kualifikime shpresohet që Kosova të konfirmojë ngritjen që e shfaqi në Ligën e Kombeve të UEFA-s. Dhe një javë para grumbullimit për ndeshjet e muajit mars, lojtarët e Kosovës kanë treguar formë shumë të lartë.