Kololli realizon dy gola në barazimin e Zurichut, Ajeti një për Baselin

Kololli realizon dy gola në barazimin e Zurichut, Ajeti një për Baselin

10 March 2019 19:05

Ylli i Kosovës, Benjamin Kololli, ka shënuar dy gola për Zurichun në barazimin 2 me 2 me Thunin në kuadër të xhiros së 24-të në Superligën e Zvicrës.

Kololli shënoi në minutat 40’ dhe 92’. Golin e dytë ai e realizoi nga pika e bardhë.

Në të njëjtën xhiro, për Baselin ka shënuar Albian Albian Ajeti në barazimin 1 me 1 me Luganon.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Ruzhda11/03/2019 12:44

Me krejt respektin qe jon etnikisht shqiptar po skeni nevoj tash krejt kush o shqiptar me prejardhjeme na kallzu ku ka jep golla, Albian Ajeti ?? Tregoni qysh po lujn lojtart e perfaqesues si Kololli, Rashica, Zeneli, Murici etj Ka kalu ajo koh s po shkaktoni konfusion me ksi lajme. Mbeshtetne perfaqesusesn ka nevoj.

Shto koment

Të ngjashme