Sport

Juventusi insiston në transferimin e dy yjeve italianë

Juventusi insiston në transferimin e dy yjeve italianë
 

Krerët e Juventusit janë duke insistuar në transferimin e Nicolo Zaniolos nga Roma dhe Federico Chiesas nga Fiorentina, raporton "Calciomercato" të dielën, transmeton koha.net.

Dy lojtarët e rinj italianë janë duke u kërkuar nga shumë skuadra të mëdha evropiane, në mesin e tyre edhe nga skuadra të Premier Leagues së Anglisë. Por, Juventusi po shpreson të transferojë të dy në afatin kalimtar të verës.