Deschamps mund të rikthehet te Juventusi

Deschamps mund të rikthehet te Juventusi

07 March 2019 14:35

Zgjatet lista e kandidatëve për të marrë drejtimin e “Zonjës së Vjetër”.

E ardhmja e Massimiliano Allegrit te Juventusi mbetet në dyshim të madh dhe një eliminim nga Atletico Madrid në Ligën e Kampionëve, do ta bënte më të sigurt largimin e tij nga Torino.

Antonio Conte dhe Zinedine Zidane janë dy favoritët për të marrë drejtimin e “Zonjës së Vjetër”, por sipas gazetës së afërt klubin torinez, Tuttosport edhe trajneri i Francës, Didier Deschamps është në listën e presidentit Andrea Agnelli, transmeton kp.

Deschamps ka luajtur për Juventusin dhe ka qenë trajneri kësaj skuadre në sezonin 2006/2007, kur Juve kishte luajtur në Serie B.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme