Sport

Trepça forcohet me amerikanin Church

Trepça forcohet me amerikanin Church
 

Skuadra e Trepçës të mërkurën ka paraqitur për regjistrim basketbollistin amerikan Shawn Lavon Church, ka njoftuar Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK).

Church (190 cm) është plejmejker dhe së fundi ka luajtur në SHBA, tek Wilmington University dhe te skuadra e Trepçës mund të paraqitet pas plotësimit të kritereve për regjistrimin e lojtarëve në FBK.