Sport

India humb botërorin për shkak të Kosovës dhe Pakistanit

 

India pritet ta humbasë organizimin e kampionatit botëror të boksit për vitin 2021, pasi një gjë e tillë është kërkuar nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC).

Kjo kërkesë e IOC-së vjen meqë shteti indian së fundi ua ka mohuar hyrjen në vend sportistëve nga Pakistani, shtet me të cilin ka goxha armiqësi, shkruan sot Koha Ditore.