Sport

Pritet suspendimi i Ramosit për kartonin e qëllimshëm në “Champions”

Pritet suspendimi i Ramosit për kartonin e qëllimshëm në “Champions”
 

Sergio Ramos pritet të dënohet nga UEFA për shkak të kartonit të verdhë që e mori qëllimisht në ndeshjen kundër Ajaxit në Ligën e Kampionëve.

Spanjolli u ndëshkua në minutën e 89 të takimit të cilin Reali e fitoi 2 me 1 në Amsderdam. Këtë karton ai e mori me qëllim që të jetë i suspenduar për ndeshjen e kthimit më 5 mars dhe t’i shmanget suspendimit në çerekfinale.