Sport

James në histori të NBA-së

James në histori të NBA-së
Foto: Reuters

LeBron James është bërë basketbollisti i parë që ka hyrë në top dhjetëshen e koshashënuesve dhe të asistuesve në NBA.

34-vjeçari, tashmë i pesti në renditjen e koshashënuesve më të mirë në histori të NBA-së, kaloi në top-dhjetë të asistuesve me 11 asistimet në humbjen e LA Lakers nga Memphis Grizzles, 110-105.