Sport

Sarri i del në mbrojtje Kepas, thotë se donte ta zëvendësonte për lëndim

Sarri i del në mbrojtje Kepas, thotë se donte ta zëvendësonte për lëndim
 

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri, ka dalë në mbrojtje të portierit Kepa Arrizabalaga, që refuzoi të largohej nga fusha pak sekonda para fundit të kohës shtesë në finalen e Kupës EFL me Manchester Cityn, në mënyrë që Willy Caballero të ishte në portë gjatë gjuajtjes së penaltive.

Sarri u pa shumë i ashpër në fushë me refuzimin e Kepas që të largohej, por pas takimit ka thënë se ishte një keqkuptim dhe se kishte dashur ta hiqte Kepan vetëm për shkak të lëndimit.