Sport

Flamurtari mposht Prishtinën, Feronikeli rrëmben kreun

Flamurtari mposht Prishtinën, Feronikeli rrëmben kreun

Flamurtari ka mposhtur Prishtinën 2 me 0 në derbin e kryeqytetit në xhiron e 18-të të Superligës së Kosovës, për të bërë që “Plisat” të lëshojnë kreun e tabelës.

Alban Shillova dhe Egzon Krasniqi realizuan dy golat për Flamurtarin, i cili nga minuta e 23-të luajti me një futbollist më pak pas ndëshkimit me të kuq të Quansahit.