Shaqiri lëvdon ish-skuadrën Bayernin, por dëshiron fitoren e Liverpoolit

Shaqiri lëvdon ish-skuadrën Bayernin, por dëshiron fitoren e Liverpoolit

18 February 2019 11:30

Këtë mesjavë Liverpool dhe Bayern Munich do të përballen në Ligën e Kampionëve, derisa futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri, ka qenë pjesë e Bayernit, kurse tani e “Të Kuqve”.

“Isha shumë i lumtur sepse doja të luaja kundër Bayern Munich, kundër ish-bashkëlojtarëve të mi dhe skuadrës sime të vjetër. Mezi pres për ndeshjen”, deklaroi Shaqiri.

“Ishte një kohë e mrekullueshme në Bayern. Dy vite e gjysmë aty dhe ne fituam shumë tituj, fituam Ligën e Kampionëve dhe kishim skuadrën më të mirë të Bayernit.

Ishte një ndjenjë e mrekullueshme të fitonim kaq shumë tituj. Kam kujtime të mira atje dhe kurrë nuk do t’i harroj ata. Mezi pres të luajmë me ta dhe të tentojmë ta fitojmë ndeshjen me Liverpoolin”, theksoi Shaqiri.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme