Milani në kërkim të yllit të Realit, ofron 100 milionë euro Foto: Reuters

Milani në kërkim të yllit të Realit, ofron 100 milionë euro

17 February 2019 12:12

Gareth Bale është larg formës së mirë. Kjo situatë ka bërë që ai të përfundojë në stol.

Uellsiani nuk e pëlqen këtë dhe po shikon si zgjidhje largimin nga Real Madrid.

Sipas raportimeve të “Don Balon”, skuadra e Milanit është e gatshme që të ofrojë rreth 100 milionë euro për shërbimet e anësorit uellsian.

Bale thuhet se nuk po kalon momentet më të mira te Real Madrid, për shkak edhe të personalitetit të tij introvert.

Thuhet se Santiago Solari e ka bindur presidentin Florentino Perez që të shqyrtoj ofertat për Gareth Balen.

Paraqitjet e mira të Vinicius JR si dhe potenciali i madh i Marcos Asensios duket se kanë bërë që uellsiani të mos jetë esencial për skuadrën.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme