Sport

Unitedi ofron 70 milionë funte për Sanchon

Unitedi ofron 70 milionë funte për Sanchon
Foto: Reuters
 

Manchester Unitedi dëshiron transferimin e Jadon Sanchos gjatë verës dhe ka përgatitur një ofertë prej 70 milionë funteve për yllin e Borussia Dortmundit.

Sancho ka treguar formën e tij më të mirë në Bundesliga, duke realizuar tetë gola dhe 13 asistime në 33 paraqitje që prej transferimit nga Manchester City në vitin 2017.