Sport

Kosova vazhdon të preket nga procesi i ndjeshëm i ndërrimit të përfaqësueseve

Kosova vazhdon të preket nga procesi i ndjeshëm i ndërrimit të përfaqësueseve
 

Declan Rice po e kalon momentalisht procesin që e kanë kaluar pothuajse të gjithë lojtarët aktualë të Përfaqësueses së Kosovës në futboll, ndonëse rasti i tij dallon me atë të kosovarëve.

Rice, 20-vjeçar, ka luajtur për të gjitha grupmoshat e reja të Irlandës dhe ka tri paraqitje për seniorët e Irlandës, por në miqësore. Dhe të mërkurën ai deklaroi se në të ardhmen, në nivelin senior, dëshiron ta përfaqësojë Anglinë, shkruan sot Koha Ditore.