“Luftë” deklaratash para derbit të vitit në hendboll

“Luftë” deklaratash para derbit të vitit në hendboll

Arsim Maxhera Arsim Maxhera 14 February 2019 10:56

Pas vitesh dominimi të plotë në hendbollin kosovar, Besa Famgas duket që më në fund e ka një rival të denjë. Kastrioti i Ferizajt po rivalizon këtë edicion skuadrën pejane dhe atë jo vetëm në ndeshje.

Pas javës së 15-të Kastrioti e Besa Famgas i kanë nga 28 pikë, kurse Kastrioti është i pari për shkak të goldallimit më të mirë, shkruan sot Koha Ditore.

Forca e vërtetë e skuadrave do të mësohet të shtunën, kur në Ferizaj nga ora 19:00 takohen Kastrioti e Besa Famgas në derbin e xhiros së 16-të të Superligës.

Ky madje vlerësohet derbi i tërë stinorit pranveror. Derbit i ka paraprirë një rivalitet në distancë i skuadrave, i shprehur përmes deklaratave...(Më gjerësisht mund të lexoni sot në Koha Ditore).

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme