Sport

“Luftë” deklaratash para derbit të vitit në hendboll

“Luftë” deklaratash para derbit të vitit në hendboll

Pas vitesh dominimi të plotë në hendbollin kosovar, Besa Famgas duket që më në fund e ka një rival të denjë. Kastrioti i Ferizajt po rivalizon këtë edicion skuadrën pejane dhe atë jo vetëm në ndeshje.

Pas javës së 15-të Kastrioti e Besa Famgas i kanë nga 28 pikë, kurse Kastrioti është i pari për shkak të goldallimit më të mirë, shkruan sot Koha Ditore.