Sport

Zyrtare: Joshua rikthehet në ring më 1 qershor kundër boksierit amerikan

Zyrtare: Joshua rikthehet në ring më 1 qershor kundër boksierit amerikan

Boksieri britanik, Anthony Joshua ka konfirmuar se do të debutojë në Amerikë kundër Jarrell Millerit dhe premton të bëjë performancë eksplozive në Madison Square Garden më 1 qershor, raporton Sky Sports.

Meçin e fundit Joshua e zhvilloi ndaj Alexander Povetkinit në shtator në Wembley për të mbrojtur titullin e botës dhe të mbajë rekordin me 22 fitore, 21 prej tyre me nokaut, transmeton Koha.net.