Sport

Vonn e mbyll karrierën me një të bronztë në Botëror

Vonn e mbyll karrierën me një të bronztë në Botëror

Trupi i Lindsey Vonnit mund t'i ketë thënë asaj se koha është që të largohet nga skijimi alpin, mirëpo skitarja amerikane thotë se zemra e saj ia ka fituar medaljen e fundit të karrierës, të dielën. Vonn fitoi medaljen e bronztë në disiplinën e lëshimit në Botërorin që po mbahet në Are të Suedisë.

Vonn, 34-vjeçare, skitarja më e mirë e të gjitha kohërave, ka njoftuar disa ditë më parë se do të largohet nga sporti i skijimit alpin pas garës të së dielës dhe ajo të dielën dha çdo gjë nga vetja për t'i dhënë tifozërisë diçka për ta mbajtur në mend.