Aguero “bombardon” Chelsean Foto: Reuters

City si në tenis me Chelsean, e mposht 6 me 0

10 February 2019 17:14
18:51

Manchester City ka shkelur Chelsean në xhiron e 26-të të Premier Ligës duke e mposhtur me rezultat si në sportin e tenisit, 6 me 0.

Sergio Aguero realizoi tre gola, ndërsa u ndihmua nga Raheem Sterlingu me dy tjerë, dhe nga Ilkay Gundogani.

City me këtë fitore sërish kalon në pozitën e parë në tabelë me 65 pikë, aq sa ka edhe Liverpooli, por me një takim më pak të zhvilluar. Si pasojë e goldiferencës nga kjo ndeshje, Chelsea bie në pozitën e gjashtë, me 50 pikë, aq sa ka Arsenali në pozitën e pestë.

18:16

Aguero arrin hat-trickun ndaj Chelseat

Në minutën e 56-të Sergio Aguero ka realizuar golin e tretë personal ndaj Chelseat dhe të pestin për Cityn.

Ai shënoi nga pika e bardhë.

17:26

City leksion Chelseat, katër gola për 25 minuta

Manchester City ka realizuar katër gola në 25 minutat e parë të ndeshjes me Chelsean.

“Qytetarët” nuk kanë të ndalur me dy gola të realizuar nga Sergio Aguero e nga një tjetër të Raheem Sterlingut e Ilkay Gundoganit.

17:14

Aguero “bombardon” Chelsean

Sergio Aguero ka realizuar një supergol ndaj Chelseat në Premier Ligë. Sulmuesi i Manchester Cityt dyfishoi epërsinë për skuadrën e tij me një gol të bukur nga distanca.

Argjentinasi realizoi në minutën e 13-të për 2 me 0.

Golin e parë për “Qytetarët” e realizoi Raheem Sterling në minutën e katërt. 

 Aguero ka realizuar një tjetër gol në këtë ndeshje. Ai shënoi në minutën e 19-të për 3 me 0.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme