Sport

Prishtina “turpëron” kampionin

Prishtina “turpëron” kampionin
 

Pas kualifikimit historik në Fiba Europa Cup, klubi i basketbollit Prishtina iu kthye Superligës e përballe kishin Bashkimin, kampionin në fuqi të cilin e mposhti me lehtësi 109:78.

Prishtina në këtë ndeshje hyri me ndryshime pasi nga klubi u larguan dyshja amerikane, Kyan Anderson dhe DeMario Maifeld, raporton KTV.