Me gjithë ngritjen e Kastriotit, te Besa presin të vazhdojnë dominimin

Me gjithë ngritjen e Kastriotit, te Besa presin të vazhdojnë dominimin

09 February 2019 10:18

Pas një kohe të gjatë Besa Famgas nuk do të nisë stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në hendboll nga pozita e parë. Skuadra pejane ka 26 pikë nga 14 ndeshjet e para, aq sa i ka edhe Kastrioti, që për shkak të goldallimit më të mirë është i pari në tabelë, ndonëse përballjen direkte me Besën e ka humbur, shkruan sot Koha Ditore.

Por te Besa janë optimist që do të vazhdojnë dominimin në hendbollin kosovar. Skuadra pejane ka fituar pesë titujt e fundit, ndërsa thuajse në të gjitha pesë edicionet e kaluara ishte pa konkurrencë të denjë. Këtë edicion Kastrioti po e rivalizon fuqishëm, por edhe Prishtina, që ia ka shkaktuar humbjen e vetme në vjeshtë. Prishtina është e treta në tabelë me 24 pikë.

Stinori pranveror në kampionatin e Kosovës në hendboll nis këtë fundjavë, kur luhen ndeshjet e xhiros së 15-të. Nuk pritet të ketë telashe për Besën e Kastriotin që të fitojnë pikët e reja.

Besa të shtunën (sot) luan në shtëpi ndaj Dritës, që në afatin kalimtar të janarit është dobësuar ndjeshëm. Kastrioti i Ferizajt të dielën luan në udhëtim ndaj Vushtrrisë dhe vlerësohet favorit i madh. Por forca e dy skuadrave lidere do të testohet menjëherë në xhiron e 16-të, kur të përballen mes vete në Ferizaj.(Më gjerësisht mund të lexoni sot në Koha Ditore).

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme