Xhemaili mbetet te Bologna

Xhemaili mbetet te Bologna

29 January 2019 10:12

Blerim Xhemaili nuk do të largohet nga Bologna gjatë këtij muaji edhe pse në parim kishte arritur marrëveshje me skuadrën e Udineses.

Sajti “calciomercato.com” ka njoftuar të hënën se te Bologna e shohin Xhemailin si të rëndësishëm për këtë edicion dhe kjo është arsyeja që kanë bllokuar transferimin e tij.

32-vjeçari është kapiten te Bologna, ekip që po lufton për mbijetesë në Serie A.

Këtë edicion, në 17 paraqitje ka shënuar një gol.

Ai karrierë ka bërë edhe te Montreali, Galatarasay, Genoa, Napoli, Parma, Torino, Boltoni e Zuerichu.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme