Dortmundi i pandalshëm në Bundesligë Foto: Reuters

Dortmundi i pandalshëm në Bundesligë

26 January 2019 17:58

Dortmundi është duke vazhduar me formën e lartë në Bundesligë.

Në ndeshjen e sotme në shtëpi shënoi fitore prej 5 me 1 ndaj Hannoverit, transmeton Koha.net.

Hakimi, Reus, Gotze, Guerreiro, dhe Witsel shënuan për vendasit.

E golin e vetëm për mysafirët e shënoi Bakalorz.

Në vendin e parë Dortmundi ka 48 pikë, derisa në vendin e parafundit Hannoveri ka 11 pikë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme