Sport

Sharapova e Kerber përshëndeten nga “Australian Open”

Sharapova e Kerber përshëndeten nga “Australian Open”
 

Dita e 7 e “Australian Open” ka dhuruar disa surpriza, dy nga të cilat ndodhën në kategorinë e femrave.

Maria Sharapova dhe Angelique Kerber i thanë lamtumirë përpara kohe turneut të parë “Grand Slam” të vitit, pasi u eliminuan në fazën e 1/8-ave të finaleve.