Sport

Roma e Lazio vihen pas Ademit

 

Skuadrat nga Serie A, Roma dhe Lazio kanë shprehur interesim për mesfushorin e Dinamo Zagrebit, shqiptarin Arijan Ademi, kanë njoftuar mediumet kroate.

Bëhet e ditur se për shërbimet e Ademit të dy ekipet italiane janë të gatshme të paguajnë dëmshpërblim deri në shtatë milionë euro.