Sport

Southgate në listën e ngushtë për ta marrë drejtimin e Unitedit

Southgate në listën e ngushtë për ta marrë drejtimin e Unitedit
Foto: Ilustrim

Manchester Unitedi ka shtuar në listën e ngushtë për trajner të skuadrës edhe menaxherin e kombëtares angleze, Gareth Southgate, raporton The Telegraph.

Duket se Mauricio Pochetino, që është i preferuari i Unitedit, nuk do të largohet nga Tottenhami dhe kjo ka shtyrë klubin nga Old Trafford të mendojë për një kandidatë tjetër, transmeton koha.net.