Lazio merr pozitën e katërt, Milani në presion

Lazio merr pozitën e katërt, Milani në presion

22 December 2018 14:23

Lazio ka mposhtur Cagliarin me rezultat 3 me 0 për të marrë pozitën e katërt në tabelë dhe për të vënë në presion Milanin që përballet he Fiorentinan.

Mesfushori serb Milinkoviq-Saviq realizoi golin e parë në minutën e 12 para se Acerbi të shënonte për 2 me 0.

Golin e tretë dhe të fundit për Lazion e realizoi Luliq, ndërsa golin e nderit për mysafirët e realizoi Joao Pedro në minutat shtesë të takimit.

Në portë për klubin nga Roma ishte Thomas Strakosha ndërsa në bankë rezervë ishin Valon Berisha e Riza Durmishi.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme