City mposht Evertonin, pret gabimin e Liverpoolit

City mposht Evertonin, pret gabimin e Liverpoolit

15 December 2018 15:22

Pas humbjes së parë të sezonit në Premier Ligë që ia shkaktoi Chelsea javën e kaluar, Manchester City u është kthyer fitoreve duke mposhtur Evertonin dhe tani pret një gabim të Liverpoolit në derbin me Manchester Unitedin për të marrë kreun në tabelë.

Gabriel Jesus realizoi dy gola kur u asistua nga Leroy Sane ndërsa golin e tretë e realizoi Raheem Sterling. Për Evertonin realizoi Calvert-Lewin.

Me këtë fitore City ka 44 pikë, dy më shumë se Liverpooli në pozitën e dytë dhe ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme