Shkaku i protestave shtyhen dy ndeshje futbolli në Francë

Shkaku i protestave shtyhen dy ndeshje futbolli në Francë

12 December 2018 22:05

Dy ndeshjet e kampionatit të futbollit francez u shtynë me kërkesë të autoriteteve.

Ndeshjet Nica-St Etienne, e cila do të luhej të premten, si dhe Nantes dhe Montpellier, të shtunën, u shtynë, transmeton KP.

Arsyeja është përfshirja e policisë në protesta antiqeveritare në Francë.

Javën e kaluar, gjashtë ndeshje u shtynë dhe u planifikuan për 15 dhe 16 mars.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme