Sport

Prishtina fton shqiptarët në Gjermani për mbështetje ndaj S. Oliverit

Prishtina fton shqiptarët në Gjermani për mbështetje ndaj S. Oliverit
 

Te Z Mobile Prishtina po shpresojnë që edhe fazën e dytë të FIBA Europe Cup ta nisin sikurse të parën, me fitore, shkruan sot Koha Ditore.

E kanë parasysh se kësaj here do të jetë shumë më vështirë, por shpresojnë se shqiptarët që jetojnë në Wuerzburg apo edhe në qytetet më të afërta si Frankfurt e Nuremberg, do të jenë në palestrën e këtij qyteti "S. Oliver Arena" të mërkurën mbrëma (19:00), dhe t'i japin krahë në duel me skuadrën vendase, S. Oliver Wuerzburg.