Bayerni i bashkohet garës me Cityn e Juven për Iscon

Bayerni i bashkohet garës me Cityn e Juven për Iscon

07 December 2018 14:29

Bayern Munichu i është bashkuar garës me Manchester Cityn dhe Juventusin për transferimin e futbollistit të Real Madridit, Iscos, raportojnë mediat në Spanjë.

26-vjeçari luajti me madrilenët në Kupën e Mbretit së fundmi kundër Melillas, por nuk ka qenë titullar në shtatë ndeshje të drejtuara nga trajneri i ri Santiago Solari.

“Don Diario” raporton se Bayerni është ekipi i fundit i madh evropian, që ka shprehur interesim për ish-yllin e Malagas.

Spanjolli nuk po gjen hapësirat e duhura nën drejtimin e teknikut të ri, madje nuk ishte i ftuar fare për udhëtimin në Romë në Ligën e Kampionëve.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme