Saviçeviq e quan të vështirë organizimin e ndeshjes me Kosovën

Saviçeviq e quan të vështirë organizimin e ndeshjes me Kosovën

06 December 2018 08:22

Presidenti i Federatës së Futbollit të Malit të Zi, Dejan Saviçeviq, përballjen e përfaqësueses së vendit të tij dhe të Kosovës e sheh si shumë të vështirë për ta organizuar "më vështirë edhe se ndaj Serbisë".

Mali i Zi dhe Kosova kanë rënë në një grup, në atë A eliminator për "Euro 2020", të cilin e plotësojnë edhe Anglia, Çekia e Bullgaria, përcjell sot Koha Ditore.

Saviçeviq në një intervistë për mediumin serb "Telegraf.rs", ka thënë se pret një sfidë shumë të vështirë në organizimin e ndeshjes kundër Kosovës që më datën 7 qershor të vitit të ardhshëm do të zhvillohet në Podgoricë.

Sipas tij, organizimi i kësaj ndeshjeje do të jetë dukshëm më i vështirë sesa ai me Përfaqësuesen e Serbisë në kuadër të Ligës së Kombeve këtë vit. Këto janë deklaratat e para të Saviçeviqit prej se është tërhequr shorti në Dublin, të dielën e shkuar...(Shkrimin e plotë lexojeni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme