Xhaka mesazh në anglisht, por ngatërrohet me shqipen

Xhaka mesazh në anglisht, por ngatërrohet me shqipen

26 November 2018 13:48

Ylli shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka, përmes një postimi në llogarinë e klubit në Instagram ka publikuar një mesazh pas fitores ndaj Bournemouthit.

Xhaka, si kapiten i Arsenalit, ka folur për ndeshjen e javës së ardhshme, derbin e Londrës ndaj Tottenham Hotspurit.

Ai ka folur në gjuhën angleze dhe në një moment i përzihet me shqipen, transmeton Koha.net.

“... e dini, javën e ardhshme është derbi... ‘me’ Spurs”, ka thënë ai duke ngatërruar fjalën ‘me’ në vend të ‘with’ në gjuhën angleze.

Për më tepër, dëgjojeni në videon më poshtë.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

? Yo listen up - Granit’s got a message for you #Xhaka #Arsenal #EPL #PL #PremierLeague

A post shared by Arsenal Official (@arsenal) on

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme