Sport

Shaqiri e kupton Kloppin pse s’e ftoi për ndeshjen me Zvezdën

Shaqiri e kupton Kloppin pse s’e ftoi për ndeshjen me Zvezdën
Foto: Reuters
 

Anësori i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, e pranon se lënia jashtë skuadrës për ndeshjen e fundit në kuadër të Ligës së Kampionëve në Beograd kundër Cërvena Zvezdës, vetëm sa e ka bërë atë më të uritur për ta treguar potencialin me t’u kthyer në skuadër.

Shaqiri, që luan për Zvicrën dhe ka prejardhje nga Kosova, mbeti në qytet pasi që menaxheri Jurgen Klopp deshi të shuante tensionet lokale në Serbi, e cila s’e njeh Kosovën si shtet të pavarur, raporton agjencia e lajmeve “Press Association”.