Kloppi sheh te Shaqiri potencial të madh

Kloppi sheh te Shaqiri potencial të madh

13 November 2018 14:42

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është i kënaqur me paraqitjet e mesfushorit Xherdan Shaqiri.

Por, Kloppi thotë se Shaqiri ka potencial të madh për t’u përmirësuar edhe më shumë.

Kloppi ka theksuar se Shaqiri i ka tejkaluar parashikimet te Liverpooli.

“Ai është një djalë fantastik dhe ai e di se ka shumë potencial për t’u përmirësuar. Por, sigurisht ai është një lojtar për momente vendimtare. Dhe, ne duhet të sigurohemi që të mbetet kështu. Ai së fundi shënoi edhe një gol tjetër të mirë për ne dhe ka pasur paraqitje të mira”, ka thënë Klopp të martën në intervistën dhënë faqes zyrtare të klubit anglez, transmeton Koha Ditore.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme