Sport

Kosova nis përgatitjet “pa” krahun e djathtë

Kosova nis përgatitjet “pa” krahun e djathtë

Pak minuta vrapim të lehtë dhe u ul për të shikuar shokët teksa stërvitnin të hënën mbrëma në stadiumin "Fadil Vokrri". Mërgim Vojvoda, mbrojtësi i vetëm i krahut të djathtë te Kosova, ka probleme me lëndimin dhe kjo paraqet problem të madh edhe për Kosovën dhe trajnerin Bernard Challandes, para dy ndeshjeve të fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kombeve, kundër Maltës (17 nëntor) dhe Azerbajxhanit (20 nëntor).

Për rreth një orë sa zgjati stërvitja e Kosovës për ndeshjet e radhës, Vojvoda rrinte ulur dhe vëzhgonte. Ai ka kohë që është i pazëvendësueshëm te Kosova, e kështu, në Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK), presin të jetë edhe për dy ndeshjet vendimtare, shkruan sot Koha Ditore.