Muriqi i shënon liderit, por nuk shpëton Rizesporin nga humbja

Muriqi i shënon liderit, por nuk shpëton Rizesporin nga humbja

10 November 2018 17:12

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi ka shënuar gol, në humbjen që ekipi i tij Rizespor e pësoi nga lideri Basaksehir, 1 me 2.

Mysafirët krijuan epërsinë prej 0-2 përmes Da Costas dhe Bajiqit, transmeton Koha.net.

Derisa golin e vetëm për vendasit e shënoi sulmuesi kosovar Vedat Muriqi në minutën e 79.

Ky ishte goli i tretë i Muriqit pas 12 xhirove në Superligën e Turqisë, derisa ka edhe dy asistime.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme