Juventusi insiston për Dembelen

Juventusi insiston për Dembelen

08 November 2018 16:03

Skuadra e Juventusit pritet që gjatë afatit kalimtar të janarit të forcohet në repartin e mesfushës, pasi ka shprehur interesim për Moussa Dembelen, përcjellin mediumet italiane.

Dembele pritet të largohet nga Tottenhami, pasi ka refuzuar kontratën që i skadon në fund të këtij edicioni.

Juventusi është i gatshëm që për kartonin e tij të paguajë rreth 15 milionë euro dëmshpërblim.

Te Juventusi po e shohin të domosdoshëm transferimin e Dembeles, duke patur parasysh lëndimet e shpeshta të Sami Khediras dhe mungesën e Emre Canit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme